Dijital Promosyon Materyalleri Hazırlama

DERSE GİT

Dersin ilk bölümünde dijital promosyon materyallerinin neler oldukları, neden ihtiyaç duyulduğu, aralarındaki farklar, oluşturulurken dikkat edilecek noktalar, ilgili programın bilgisayara kurulması, programdaki menülerin, araç çubuklarının ve sekmelerinin tanıtılması yer almaktadır. Bölüm sonunda ara sınav vardır.

Dersin ikinci bölümünde program ile poster, el ilanı ve broşür hazırlama ekran kayıtları ve videolar ile gösterilmektedir.

Dersin üçüncü bölümünde program ile kartvizit, takvim ve tebrik kartı hazırlama ekran kayıtları ve videolar ile gösterilmektedir.

Önemli not: Dersimizin tamamlanması için gereken 7 tane ödevi bulunmaktadır. Dersimizde Pageplus Starter Edition 4.0 programı üzerinden anlatım yapılmaktadır. Dersin hazırlandığı dönemde programın ücretsiz kurulumu yapılabiliyordu. Ancak sonrasında ücretli duruma gelmiştir. Bu yüzden dersimize kayıtlı katılımcılar dersimizi tamamladıktan sonra sorumlu oldukları ödevler tasarım açısından değerlendirmeye alınacaktır. Hangi programın kullanıldığı notlandırmayı etkilemeyecektir.

Canva ile Bilgi Görseli Tasarımı

Adobe Illustrator CC 2015 Kullanarak İnfografik Tasarımı