Ankara Ticaret Akademisi,ATO tarafından geliştirilip yürütülen, içinde 109 adet ücretsiz, etkili ve çok çeşitli konularda çevrim içi derslerin bulunduğu bir öğrenme portalidir. Dersleri tamamlayan herkese imzalı katılım sertifikası verilmektedir. Daha ayrıntılı bilgi için web sayfamızın Ankara Ticaret Akademisi ve Hakkımızda kısmına bakabilirsiniz.

Evet. Ankara Ticaret Akademisi için hazırlanan dersler herkese açık ve tamamen ücretsizdir.

Derslerimiz her ne kadar ülkemizdeki KOBİ çalışanları ve yöneticilerinin eğitim ihtiyaçları düşünülerek hazırlanmış olsa da; aslında öğrenmek ve kendini geliştirmek isteyen herkese açıktır.

Tabi ki. Eğer portaldeki derslerden herhangi birini başarıyla tamamlarsanız, sistem tarafından otomatik olarak adınıza hazırlanmış (QR kodlu) imzalı elektronik bir katılım belgesi alabileceksiniz. Ancak kağıda basılı bir sertifika verilmemektedir.

Portalde üç boyutlu modellemeden, müşteri ilişkilerine; stresle başa çıkmak için kullanılacak tekniklerden, dronelar’a uzanan çok geniş bir yelpazede dersler yer alıyor. Farklı konu başlıklarındaki bu dersler içerisinde arama yapmak için arama kısmından yararlanabilirsiniz.

ATO Akademi dersleri genellikle 1-2 saatlik zaman dilimlerinde tamamlanabilecek bir şekilde hazırlanmıştır. Fakat her ders özelinde değişen konu anlatımı, alıştırmalar gibi farklı ders bileşenlerinden kaynaklı olarak, dersi tamamlama süreniz değişebilmektedir. Kendi zaman planınıza uygun olarak bu bölümleri farklı günlerde, farklı zamanlarda alarak da eğitimleri tamamlayabilirsiniz. Öte yandan, yeni bir şeyler öğrenmek ve kendini geliştirmek hem vakit hem de emek istiyor. Biz ATO Akademi portali ile size zamanı sizin yönetebileceğiniz bir öğrenme ortamı sunmayı hedefledik.

ATO Akademi portalinde yer alan dersler tamamen çevrim içi olarak hazırlandı. Ancak projemiz kapsamında derslerimizi takip eden, projenin duyulmasına, verimli olarak kullanılmasına katkı sağlayıp aynı zamanda kendini geliştirme fırsatı yakalayan katılımcılarımıza yönelik sürprizlerimiz, ödüllerimiz olacaktır. Bu konulardan haberdar olmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip etmeyi unutmayın.

Öncelikle sisteme kullanıcı adı ve parola oluşturup kayıt olmalısınız. Bunun için ana sayfada bulunan “Giriş Yap” butonuna tıklamanız gerekmektedir. Sonra sitemizde bulunan arama çubuğu aracılığıyla, dilediğiniz mevcut dersler üzerindeki ‘Beni Kaydet’ butonuna tıklayarak derslere kayıt ve giriş yapabilirsiniz.

Bir dersi başarıyla tamamlayabilmek için derste %70 oranında başarı sağlamanız, yani dersin tüm sınav ve ödevlerinden sonra toplam ders puanınınızın 100 üzerinden en az 70 olması gerekir. Bazı derslerimizde bu başarı kriterleri değişebilmektedir. Ayrıntılı bilgi için her ders özelinde hazırlanmış olan ders izlencelerin inceleyebilirsiniz.

Profilinizdeki isim soy isim bilgilerinizi güncelleyiniz. Daha sonra bize güncellediğinizi mesaj olarak iletin. Biz sizlere geri dönüş yaptığımızda sertifikanızı yeniden alabilirsiniz.

Sınav sonuçlarınızı , sınavı tamamlamanızın hemen ardından ekranda görebileceksiniz.

Sertifikanız çevrim içi olarak hazırlanmaktadır, dilerseniz kendiniz çıktı alarak basılı hale getirebilirsiniz. Sertifikanız ayrıca üzerinde QR kodu ile üretilmektedir.

Dersinizi başarı kriterlerini sağladıktan sonra, sertifikanızı sistemden temin edebilirsiniz.

ATO Akademiyi tanıyan tüm kurum ve kuruluşlar sertifikanızı dikkate alabilir fakat genel olarak ATO Akademi katılım sertifikalarının amacı sizlere resmi bir yetkinlik belgesi sunmaktan ziyade, kendinizi geliştirmenizi desteklemektir.

Bu tür problemler genellikle tarayıcı kaynaklı problemler olmaktadır. Tarayıcınızı değiştirmeniz mümkün ise, Chrome veya Firefox’u tercih etmeniz ATO Akademi portalini daha verimli kullanmanızı sağlayacaktır.

Öncelikle İnternet bağlantınızı kontrol etmenizi, sorununuz devam ediyorsa, farklı bir tarayıcıdan bağlanmanızı öneririz.

Mobil versiyon üzerinde çalışmalarımız devam etmektedir. Yaşadığınız problemi destek hattına bildirebilirseniz, sorunların daha kısa sürede çözüme kavuşmasını sağlayabiliriz.

Derslerimiz genellikle temel seviyedeki bilgi içeriklerinden oluşmaktadır ve konu ile ilgili farkındalık oluşturmayı amaçlamaktadır. Bahsettiğiniz gibi ciddi deneyim ve uzmanlık bilgisi isteyen gereken konular için ilgili/yetkili diğer kurum/kuruluşlardan sertifika alabilirsiniz.

Çevrim içi asistan, sizlere derse kayıt olduğunuz sırada bilgilendirme e-postası gönderen kişidir. E-posta adresini oradan temin edebilirsiniz.

Rozet özelliği şu an sistemiz için aktif olarak kullanılmamaktadır.

Aktivasyon e-postası bazen spam/junk/gereksiz kutusuna düşebiliyor. Eğer kontrol ettiğinizde aktivasyon e-postasına yine de ulaşamıyorsanız, destek hattı ile iletişime geçmeniz faydalı olacaktır.